MENÜ

• Erken Uyarı ve Acil Durum Çözümleri

• CCTV Sistemleri

• AG OG Sistemleri

• Zayıf Akım Sistemleri

• Projelendirme


TESLA CCTV Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik Kamera Sistemi Nedir?

Güvenliğimizi emanet ettiğimiz kapalı devre izleme sisteminin diğer adı güvenlik kamera sistemidir. Piyasada KDTV diyede bilinen açılımı kapalı devre televizyon sistemi olan güvenlik sistemleri 7/24 kesintisiz olarak gözlem ve kayıt yapan bir kamera sistemidir. Kapalı devre televizyon sistemi kullanım alanları tesis çevre izleme güvenlik kamera sistemleri, İşyeri güvenlik kamera izleme sistemleri, Ev kamera sistemleri, Fabrika güvenlik kamerası sistemleri, Şehir izleme sistemleri KYGS mobese sistemleri olarak günümüzde güvenlik kamera sistemlerinin pek çok kullanım alanı bulunmaktadır.

Bir Güvenlik Kamera Sistemini Oluşturan Ekipmanlar Nelerdir?

1. Güvenlik Kameraları: Sabit kameralar, Dome kameralar, Speed dome kameralar, IR gece görüşlü güvenlik kameraları, Zoom kameralar olmak üzere farklı amaçlar için kullanılan çeşitli güvenlik kameralarıdır.

2. Dijital Kayıt Cihazları: DVR diyede bilinen ve güvenlik kameralarından gelen görüntülerin kaydedilmesini sağlayan cihazlara denir. DVR ingilizcede Dijital video recorder yani dijital video kaydedici olarak bilinir. Dijital video recorder kayıt yapabilmesi için içine mutlaka HDD yani harddisk takılması gerekmektedir. Günümüz DVR cihazları bugün 500Gb dan başlayarak 20TB HDD kapasitesine kadar HDD takılma imkanı mevcuttur. Tabiki marka ve modeline göre değişim olmaktadır.

3. CCTV Sistemi Kabloları: Günümüz güvenlik kamera sistemlerinde küçük projelerde daha çok 2+1 veya 4+1 CCTV kablo kullanılmaktadır. Bu kablonun içinden video ve enerji besleme kabloları geçmektedir. Çok kaliteli olmasada fiyatları gayet ekonomik olduğu için çok fazla tercih edilmektedir.

4. Besleme Adaptörü: Genellikle güvenlik kameraları 12V DC güç kaynağı ile beslenmektedir. Bunın için switch mode güç kaynağı kullanılmalıdır.

5. Bağlantı Ekipmanı: Kamera bağlantıları için BNC, Besleme JAC gibi ekipmanlar kullanılmaktadır.

Güvenlik Kamerası Kullanım Alanı ve Amacı;

Güvenlik Kamera Sistemleri; Sistemi oluşturan temel ekipmanları yukarıda saydığımız gibi beş ana bölüme ayırabiliriz. Tabiki büyük çaplı projelerde cihazlarda ve istenilen çalışma sisteminde değişimler olması muhtemeldir , Bu olası sistemsel değişimler; Kablosuz kamera sistemi ,network kamera sistemleri olup kişi veya kurum talebine beklediği kalite ve planlama yaptığı bütçe zamana göre her sistem gibi farklılıklar gösterebilmektedir. Standart olarak kullanılan kablolu güvenlik kamera sistemlerinde Güvenlik kameraları DVR kayıt cihazı olmadan normal olarak hiçbir işe yaramazlar. Ancak dijital kayıt cihazları ile birlikte kullanılarak izleme ve kayıt yapılırlar. Uygun fiyatları nedeniyle günümüzde güvenlik kamera sistemlerinde daha çok gece görüşlü IR ledli güvenlik kameraları kullanılmaktadır.

Güvenlik Kamera Sistemleriyle; kamu kurum kuruluşları, özel sektör ve özel yaşam alanlarınızda, size daha güvenli bir yaşam sağlayabiliriz.

Güvenlik Kamera Sistemleri; çocuklarını evde bakıcı ile bırakmak zorunda kalan annelerden, işyerinde özellikli alanları izlemek isteyen işletmecilere kadar çok geniş bir alan için ideal bir çözümdür.

Güvenlik Kamera Sistemleri; yüksek çözünürlüklü ve kaliteli görüntüleri uygun maliyetlerle sunarak, yaptığınız yatırımın karşılığını vermektedir.

Güvenlik Kamera Sistemleriyle; güvenlik sahasından sağlanan canlı veya kayıtlı görüntülere, herhangi bir yerden, mobil/sabit noktalardan kişiye özel kullanıcı ve parola yetkileriyle erişim sağlanabilmektedir.

Kaliteli gece görüş olanağı sağlayan özelliklerde teknik donanımlı sistemlerimizle, yüksek standartlarda hizmetler sunmaktayız.size daha güvenli bir hayatı, etkin ve uygun maliyetli olarak sunmayı prensip edinmiş bir firmayız

TESLA CCTV Güvenlik Kamera Sistem Ürün Grubu

Teklif Formu

© 2017 TESLA Elektronik Güvenlik Sistemleri   |   Tel: ​0312 476 66 07   |   E-Mail: info@teslaegs.com